Provozní doba eshopu

Po - Pá 8:00 - 15:30
Středa do 14:00
774 707 287

Váš košík je prázdný

Vybíráme rohový kuchyňský dřez

Rohové dřezy jsou zajímavé nejen svým netradičním provedením. Hodí se jak do malé čtvercové kuchyně, kde skvěly využijí prostor, tak i do kuchyní prostorných, kde se stanou dominantou, která každého zaujme. Snad jedinou nevýhodou rohového dřezu může být, že u něj v jednu chvíli nemohou pracovat dva lidé.

Jak vybrat

Při výběru rohového dřezu platí podobná pravidla jako při výběru jakéhokoliv jiného dřezu. Volba materiálu je jen na vás, každý má své výhody a nevýhody a specifické vlastnosti (přečtěte si více informací o materiálech).

Pamatujte, že nádobí se vám bude umývat dobře pouze v dostatečně hlubokém dřezu, za minimální hloubku pro pohodlné používání se dá považovat 17 cm.

Pro pohodlné používání rohových dřezů doporučujeme volit kuchyňské baterie s výsuvnou sprškou.

Rohové dřezy jsou zpravidla s horní montáží, vhodné do skříňky o minimální šířce 90 cm. Při návrhu kuchyně je dobré zvážit umístění dalších spotřebičů, jako je například myčka nádobí (otevřená dvířka by nám mohly zablokovat v rohu).

Vzhledem k tomu, že pořízení rohového dřezu může být nákladnější záležitostí, je dobré při výběru zvažovat i délku záruky.

Rohový dřez do malé kuchyně
V malé čtvercové kuchyni můžete díky rohovému dřezu ideálně využít jinak obtížně využitelného rohu a ušetřit tak místo například pro větší pracovní plochu. Vhodným kandidátem je například stylově čistý granitový dřez Marmorin Igo, s jednou prostornou vaničkou o dostatečné hloubce 18 cm a dvěma okapy, po obou stranách dřezu. Takto velkorysé odkládací plochy bychom přitom v malé kuchyni při použití standardního dřezu jen obtížně dosáhli.

Rohové dřezy do velké prostorné kuchyně
 Ve velké kuchyni se stane mycí centrum vybavené rohovým dřezem středem pozornosti vašich návštěv. Navíc můžete získat mnohem větší plochu pro pohodlné umývání a manipulaci s nádobím.

Novinka – rohový dřez ve tvaru L

Horkou novinkou na českém trhu bořící všechny zažité stereotypy je dřez Luisina EVIER.
Nabízí hned dvě plnohodnotné velké vaničky a stejně velký odkap.
EVIER je vyroben z kvalitního granitu, a je na něj poskytována záruka 10 let.
K dispozici je ve černé a bílé barvě s hladkou povrchovou úpravou.


Prohlédněte si Luisina EVIER v e-shopu


Granitový dřez ve tvaru škeble do rohu

Pokud hledáte něco netradičního, a máte rádi zakulacené tvary, mohl by vás zaujmout Aquasanita Papillon, rohový dřez s kulatou prostornou hlavní nádobkou, okapkem, a menší vaničkou vhodnou například na odkládání nádobí či rozmrazování. 

Tento dřez je vyroben z kvalitního granitu, a je na něj poskytována prodloužená pětiletá záruka.

Prohlédněte si Aquasanita Papillon v e-shopu

Hranatý dřez s odkapem a vaničkou do rohu

Pokud hledáte granitový dřez do rohové kuchyně, dobrou volbou může být Marmorin Torro. Tento granitový dřez je vybavený malou i velkou vaničkou a odkládacím prostorem. Vyznačuje se elegantními hranatými tvary a rovnými liniemi.

Alternativou k tomuto dřezu je Marmorin Tellur, který se odlišuje zaoblenou zadní stěnou a prohozeným umístěním malé vaničky a odkapu.

Oba dřezy jsou dostupné ve čtyřech barevných variantách (bílá, šedá, černá, písková). Na oba dřezy se vztahuje nadstandardní záruka 10 let.

Prohlédněte si Marmorin Torro v e-shopu