DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Biouhel CANABIZ CARBONBIZ MINERALIZOVANÝ biochar

Mineralizovaný biochar obohacený o minerální prvky tak, aby co nejlépe odpovídal složení a hodnotám půdy.

mineralizovaný biouhel 5l

EAN

8596220013040

380 Kč

vč. DPH

Na dotaz

mineralizovaný biouhel 5l 2x

EAN

8596220013095

745 Kč

vč. DPH

Na dotaz

mineralizovaný biouhel 5l 5x

EAN

8596220013101

1 843 Kč

vč. DPH

Na dotaz

O produktu

Biouhel (anglicky biochar) je zuhelnatělá biomasa za účelem zejména aplikace do půd, ale své uplatnění najde v řadě dalších aplikací. Od dřevěného uhlí se liší tím, že je drobnozrnná, že uhelnatění není uplatněno na kusové dříví a že výsledný pevný produkt se nepoužívá jako palivo.

Biouhel vzniká procesem zvaným pyrolýza. Při něm je biomasa zahřívána bez přístupu vzduchu při vysokých teplotách 300-600 °C. Největší část produktu tvoří čistý uhlík, který je ve velmi stabilní formě a téměř nepodléhá dalšímu rozkladu. Živiny, které se na uhlík navážou, se z něj uvolňují pomalu a nevyplavují se. Samotný uhlík v této formě setrvává v půdě v řádu staletí.

Mineralizovaný biochar obohacujeme o minerální prvky tak, aby co nejlépe odpovídaly složení a hodnotám půdy. Biouhel, tak jako i jiné formy aktivního uhlí mají vlastnost na sebe vázat kromě obrovského množství vody také veškeré živiny v okolí dokud se plně nesrovná svým obsahem živin v okolí. To má za následek skutečnost, že se živiny dlouhodobě nevyplavují z půdy ven. Za živinami cestují nejen kořeny rostlinek ale i bakterie. Pro ty se svou strukturou stávají kousky uhlíku ideálním domovem jak pro obsah vody tak i pro obsah živin. A bakterie se pak také nevyplaví, ale právě naopak se začínají intenzivně rozmnožovat a spustí v půdě dlouhodobě životodárný proces. Začnou intenzivně zpracovávat rostlinné zbytky a ukládat je v právě biocharu. Za bakteriemi se do prostředí začnou stěhovat hlístice a žížaly a za jimi větší a větší tvorečkové včetně hmyzu.

Kromě toho se také ustálí pH půdy a hlavně se změní i vodivost půdy, kdy se začne snižovat nevhodný pozitivní na velmi vhodný negativní náboj půdních iontů. Zní to možná divně, ale ve skutečnosti je to tak pozitivní se v lidských myslích pokládá za ten správný a vhodný, negativní právě naopak. No a u iontového náboje půdy je to právě naopak, kdy negativní (- mínus) je právě pro to aby vše správně fungovalo ten správný, kdežto pozitivní (+ kladný) už nikoliv. Po nějakém čase začne být půda kypřejší a ne tak tvrdá jako obvykle, začne více vonět a to proto, že v ní díky náboji, vodě a bakteriím probíhá ta správná fermentace zbytků rostlinek a uhynulých tvorečků. Ta fermentace za sebou ke kořenovým systémům rostlinek přitáhne různé druhy podhoubí – mycelium a to dělá rostlinkám neuvěřitelně dobře, poněvadž rostliny zásobují houby tím co potřebují a houby na výměnu poskytnou rostlinám ještě vhodnější prostředí pro další růst. Jedno podporuje druhé a pro Vás jako pěstitele bude odměnou silná, zdravá rostlina s bohatými plody. Samozřejmě, že ten zázrak nenastane přes noc, ale čím dříve začnete, tím dříve to nastane.


Doprava zdarma nad 3000 Kč

Parametry

Obecné parametry
Záruka roky (v neporušeném obalu): 2
Hloubka obalu (cm): 5L: 20, 2 x 5L: 30, 5 x 5L: 30
Výška obalu (cm): 5L: 10, 2 x 5L: 10, 5 x 5L: 30
Šířka obalu (cm): 5L: 40, 2 x 5L: 40, 5 x 5L: 40
Váha vč. obalu (kg): 5L: 2,2, 2 x 5L: 4,4, 5 x 5L: 11

Přidat recenzi

  • Canabiz Carbonbiz čistý

    Čistý biochar je ve své podstatě čistý uhlík vyrobený speciálním způsobem za speciálních podmínek.

    320 Kč vč. DPH