DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Vybíráme novou kuchyňskou vodovodní baterii

Zařizujete si novou kuchyň a toužíte po krásné a praktické kuchyňské baterii? 

Ještě předtím než Vám voda začne téct z kohoutku, si však musíte položit otázku, zda nahrazujete starou baterii v existující kuchyni, anebo máte v plánu větší rekonstrukci kuchyně. V první řadě, je při jejím výběru důležité myslet na to, aby baterie se dřezem korespondovala, a to jak materiálem, tak i designem. Pokud máte malý jednodřez, nebudete si pravděpodobně vybírat velkou stojánkovou baterii a naopak, ve velkém dřezu by malá baterie úplně zanikla.

Máte-li nad dřezem umístěné horní skříňky kuchyňské linky, zkontrolujte si vzdálenost mezi pracovní deskou a skříňkami, aby jste nevybrali baterii větší jako je tato vzdálenost. Pokud máte umývací centrum na tzv. ostrůvku,  vysoká baterie nebude problém. Musíte zohlednit fakt, zda bude baterie umístěná v dřezu samostatně, nebo případně s jinými komponenty, jako jsou dávkovače saponátu, excentrické ovládání, pneutlačítko drtiče, případně druhá baterie na filtrovanou vodu. 

Důležitý je i fakt, jestli budete baterii umísťovat na stěnu, nebo do pracovní desky, nebo přímo do kuchyňského dřezu. 

Je třeba promyslet, jestli budete mít baterii v středu dřezu, na levé straně, anebo v pravém horním rohu. Je ovládání baterie z boku, je páka nahoře? Pokud je ovládání baterie z boku, nebude Vám překážet při používání dávkovače?

V poslední době jsou velmi oblíbené kuchyňské baterie s vytahovací koncovkou. Jde o praktického pomocníka, se kterým pohodlně opláchnete i větší nádoby, plechy, hrnce a jedním tahem spláchnete i všechny zbytky jídla do odtokového sítka,  případně si bez problémů napustíte vysokou láhev stojící vedle dřezu. Proud vody je u vytahovacích koncovek rovný, případně se dá přepnout i na sprchu.

Ať už zvolíte jakýkoliv typ, myslete především na její praktickou stránku a vybírejte z kvalitních značek, kde se vám dostane i záruční a pozáruční servis.

Kuchyňské baterie dle materiálu

Kuchyňské baterie se vyrábějí nejen v různých provedeních (typech), ale také z různých materiálů. Můžete tak vodovodní baterii sladit s dřezem a dalším vybavením kuchyně.

  • Chromové baterie
  • Granitové baterie
  • Keramické baterie
  • ostatní (nerez, bronz, mosaz, nikl,...)

Baterie dle typu

  • Nástěnné stojánkové baterie bez sprchy
  • Stojánkové baterie se sprchou
  • Filtrační kuchyňské baterie
  • Sklopné baterie