DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Jak si vybrat dávkovač saponátu a mýdla

V tomto praktickém rádci se dozvíte vše o kvalitně zpracovaných vestavěných dávkovačích. Přiblížíme vám i závěsné dávkovače a dávkovače určené na postavení.

Výhody dávkovačů saponátů, mýdel a dalších přípravků

Závěsné a vestavěné dávkovače se umisťují tak, že zabírají jen minimum prostoru na ploše. Díky pevnému umístění jsou vždy po ruce. Přípravek si dávkujete zmáčknutím pumpičky v takovém množství, v jakém potřebujete, a tak šetříte.

Dávkovací mechanismus tvoří pružinka a kulička zašroubované v kovovém těle. U většiny dávkovačů lze mechanismus rozebrat a snadno vyčistit. Díky kvalitním materiálům a preciznímu zpracování vám dávkovač bude sloužit spolehlivě po dlouhou dobou.

Dávkovač lze naplnit nejen jarem, ale také různými tekutými prostředky jako je mýdlo, dezinfekce, tělové mléko, sprchový gel, olejíček apod.

Běžné dózy a dávkovače

Běžné dózy, v kterých se tekuté čistící a kosmetické přípravky prodávají, mají řadu nevýhod. Saponátové láhve je obvykle potřeba před každým dávkováním zvednout, naklonit a zmáčknout. Když je pak přípravku v dóze méně, je manipulace namáhavější. Také se stává, že si saponátu někdy naneseme na houbičku více, než bychom skutečně potřebovali a dochází tak k plýtvání. Lahve s přípravky zabírají místo, bývají hůře stabilní a díky tomu může vzniknout i nepořádek v podobě rozlitého mýdla či jaru.

Láhve s dávkovače mýdel s pumpičkou jsou na tom podobně. Pravda, na rozdíl od lahve se saponátem, snadněji se z nich mýdlo dávkuje, ale jejich dávkovací mechanismus se časem opotřebovává a zhoršuje se jeho funkčnost. A nejiné je to i u dalších přípravků, které se prodávají s pumpičkou. Všechny tyto potíže při používání dávkovačů, ať už zapuštěných či těch, co se připevňují ke zdi, odpadá.

Typy dávkovačů

Dávkovače na zapuštění

Zásobník dávkovačů na zapuštění se umisťuje do desky, na které je umístěno umyvadlo či dřez, ale nejčastěji přímo do volné plochy dřezu. Do toho se nejprve vytvoří otvor o velikosti 26–35 mm pomocí jednoduchého nástroje a následně se zásobník upevní. Vyvrtání otvoru je možné u většiny typ dřezů. Nádobka se saponátem není vidět a vyčnívá jen pohyblivý mechanismus s pípou. Díky tomu dávkovač působí velmi elegantně, svým způsobem nenápadně a nezabírá zbytečně místo. Někdy se také dávkovač instaluje na vrchní desku koupelnové skříňky pod umyvadlem.

Dávkovače na zapuštění se vyrábí z mědi, nerezové oceli a mají různou povrchovou úpravu, např.: matný či lesklý nerez, bronz... Zásobníky dávkovačů jsou vyrobené z odolného plastu v různých velikostech (250, 300 a 470 ml), dle typu dávkovače. Každý model dávkovače má zásobní nádržku v jedné velikosti.

Dávkovač se plní shora, přičemž nemusíte manipulovat se zásobníkem pod dřezem či deskou. Stačí odšroubovat pumpičku a můžete plnit.

dávkovač.jpg

Dávkovače saponátu na přišroubování do zdí

Dávkovače na přišroubování jsou vhodné především do koupelen a kuchyní. Připevňují se v blízkosti dřezu či umyvadla. Díky tomu nezabírají prostor na pracovní desce a mýdlo či saponát máte vždy na dosah ruky.

Dávkovače saponátu na postavení

Dávkovače saponátu na postavení jsou nejen praktické, ale jsou i hezkým doplňkem do koupelen, kuchyní, ložnicí či kosmetických salónů. Vyrábí se z odolných materiálů, také jejich mechanismus je precizně zpracován. Díky tomu se dají používat opakovaně a dlouhodobě. Můžete je použít na mýdlo, saponát, tělové emulze, krémy, olejíčky či dezinfekci. Dávkovače saponátu na postavení se vyrábí například z kovu či skla v různých designech, a tak si snadno můžete vybrat takový, který se bude ladit s vaším interiérem.