Provozní doba eshopu

Po - Pá 8:00 - 15:30
Středa do 14:00
774 707 287

Váš košík je prázdný

Montáž, plnění a údržba dávkovačů na saponát

Návod k použití se liší dle typu dávkovače (na přišroubování a na zapuštění).  Po vybalení z krabice zkontrolujte, zda není dávkovač poškozen.

Montáž dávkovačů do zdi (na přišroubování)

Dávkovače se montují přišroubováním na zeď na zvolené místo. K přišroubování použijte přibalené hmoždinky a šrouby. Velmi jednoduchá a rychlá montáž.

Montáž dávkovačů na zapuštění

Instalují se buď do předpřipravených otvorů ve dřezu, nebo pracovní desky. Pokud není otvor ve dřezu připraven, je možno jej vyvrtat nebo vyřezat. U granitového dřezu použijte vrták s diamantovou korunkou vhodnou na vrtání do kamene, obkladů atd., u nerezového dřezu speciální lis nebo vrták do nerezu. Používejte vždy vrtačku bez příklepu! Velikost otvoru odpovídá průměru od 25mm do 35mm. Dávkovač rozšroubujte, pumpičku vsaďte do otvoru shora, nádobku zezdola, a zašroubujte zpět. Dávkovač musí k dřezu pevně přiléhat.

Jak a čím je možné naplnit dávkovač?

Dávkovače je možno plnit různými druhy náplní, dle způsobu užití – mycím prostředkem, saponátem, mýdlem, sprchovým gelem, tělovým mlékem, olejíčkem a podobně. Nedoporučujeme plnit tuhými, hutnými tekutinami, chemikáliemi, abrazivními prostředky atd., které by mohly vést k ucpání dávkovače nebo k poškození materiálu.

Plnění provedete vysunutím hlavice pumpičky z nádobky nalijte do nádržky připravený prostředek a hlavici znovu nasaďte.

Není nutné si při každém plnění lehat pod dřez, nebo pracovní desku a šroubovat plastovou nádobou.

Údržba dávkovače

Dávkovače nevyžadují žádnou speciální údržbu. Při denním užívání stačí otřít hadříkem. Dle potřeby nádobku i pumpičku umyjte v teplé vodě s příměsí běžného saponátu. Spodní část trubičky/hadičky je vhodné čas od času ponořit do teplé vody. Pípou vícekrát natáhněte vodu, čímž vyčistíte možnou usazeninu uvnitř trubičky, zvláště používáte-li pumpičku k dávkování krému. K čištění nepoužívejte drsných materiálů (drátěnka a pod.) a agresivní chemikálie, které by mohly povrch poškodit. Aby jste předcházeli opotřebení těsnění, je vhodné ředit saponát vodou v pomeru 1:1.