Provozní doba eshopu

Po - Pá 8:00 - 15:30
Středa do 14:00
774 707 287

Váš košík je prázdný

Různé montáže dřezu

Při výběru kuchyňského dřezu musíte mít jasno, jakým způsobem se bude do pracovní desky montovat. Existuje několik variant pro jeho usazení, u kterých významnou roli hraje i materiál pracovní desky. Když to u dřevěné, nebo laminátové desky je vhodné volit dřez s vrchní, celoplošní, nebo přesahovou a modulovou montáži, u kameninové a mramorové desky máte možnost volby ze všech variant.

Horní montáž dřezuTradiční a nejčastěji používaný typ montáže se shora do jakékoliv pracovní desky. Ke správnému otvoru dospějete, když výřez pro dřez provedete obkreslením dřezu a ubráním 1 cm z každé obvodové strany. Poté se dřez dle potřeby zasilikonuje a přitáhne úchytkami.


e-shop dřezy s horní montáží

Spodní montáž dřezu


V současnosti hodně oblíbený a využívaný v moderních kuchyních, zejména v pracovních deskách z přírodního kamene, mramoru, kompozitních materiálů, nebo skla. Okraj dřezu se zapečetí těsnícím materiálem, lem dřezu tak tvoří pracovní deska a uchytí se zespodu speciálními montážními úchytkami. Dřez se spodní montáži nedoporučujeme instalovat do dřevěné a laminátové desky, kde by vlivem častého kontaktu okraje desky s vodou došlo k jejímu poškození.

e-shop dřezy spodní montáž

Integrovaná montáž dřezu


Jde o montáž do roviny, která je vhodná pro pracovní desky z přírodního kamene či kompozitních materiálů, do kterých se ze shora do drážky zapustí horní lem dřezu. Okraj dřezu navazuje na pracovní desku, proto musí být otvor přesně vyřezán. Podobně jako u spodního osazení, doporučujeme tento druh montáže nevyužívat u dřevěných desek, kde by mohlo dojít k poškození a nabobtnaní desky.

e-shop dřezy s integrovanou montáží

Přesahová montáž dřezu
Typ horní montáže pro všechny druhy pracovních desek, kdy horní lem dřezu tvoří na desce jen nepatrný přesah (vysoký pouhou tloušťkou materiálu plechu). Celkový dojem je nanejvýš estetický a elegantní.

e-shop dřezy s přesahovou montáží

Celoplošní montáž dřezu

Dnes již málo využívaná celoplošní montáž je založená na usazení dřezů na korpus skříňky. Tloušťka a hloubka dřezu je stejná jako u pracovní desky, dřez navazuje na pracovní desku.Modulová montáž dřezu

Modulový dřez se osazuje přímo na skříňku. V převažné míře jde o těžké keramické dřezy, spodní skříňka by proto měla unést váhu cca 50kg. Ideální je použití kameninové pracovní desky s modulovou variantou dřezů, kdy dřez je umístěn pod tloušťku desky. V případe, že máte dřevěnou desku, doporučujeme  umístit dřez s přesahem nad desku a zabezpečit hrany silikonem proti případnému poškození vodou..