DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Černé kuchyně do posledního detailu

23 / 02 / 2023 dřezy

Trendy černé kuchyně do posledního detailu: jak vybrat dřez a baterii

Černá do interiéru patří a jak ukazují současné trendy, dá se s ní vykouzlit opravdu nadčasový interiér.

Jen si to představte. Kuchyň se světlými zdmi, černá kuchyňská linka, světlá pracovní deska a krásný černý keramický dřez v centru pozornosti. Černá v této barevné kombinaci dodává prostoru hloubku, sofistikovanost i jistou dramatičnost. Zároveň podtrhuje čistotu jednoduchost a eleganci celého interiéru.

Designéři se shodují, že černá může v interiéru velmi dobře dominovat, ale je skvělá i jako doplňková barva. S kterými barvami ji tedy kombinovat? Kromě konzervativního dialogu černé a bílé se může barva inkoustu pustit do rozhovoru s přírodními, tlumenými či pastelovými odstíny žluté, zelené, hnědé i modré. Ať už bude vaše kuchyň v moderním, retro, rustikálním, boho či industriálním stylu, černá jí dodá šarm.

Černé dřezy z granitu a keramiky

V odstínech černé barvy se vyrábí zejména granitové a keramické dřezy. V obou případech je docíleno černé barvy pomocí kvalitních barviv. Zatímco dřezy z granitu působí přirozeně matným dojmem, dřezy z keramiky se vyrábí v lesklém i matném provedení.

ev-359_st_amb_353cb_černá.jpg

A jakou baterii zvolit k černým keramickým dřezům?

Ke keramickým černým dřezům se hodí jak baterie chromové, tak mosazné se zlatou i měděnou povrchovou úpravou. Krásné nejen černé baterie v retro stylu vyrábí česká firma RAV SLEZÁK. Můžete si vybrat zda chcete baterii s tradičním kohoutkovým ovládáním, jako má například model Retro Morava, pákové ovládání má pak model LABE.

Pokud vás oslovily retro baterie, ale uvažujete o jiné barevné kombinaci s černým dřezem, určitě vás nezklamou vybrané modely značky Chambord a Aquasanita.

Ke keramickým dřezům moderních tvarů se velmi dobře hodí i některé chromové baterie. Doporučujeme například modely značky Eisl s oblým tvarem, nebo třeba pákovou baterii Chambord Linor.

r201_092_centre_1df9c.jpg