DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Nová generace drtičů - EcoMaster EVO3 !

15 / 04 / 2017 drtiče kuchyňského odpadu

Připravili jsme pro Vás novou, inovovanou řadu drtičů kuchyňského odpadu Eco Master. Jde již o třetí generaci vylepšení s označením Eco Master Evo3.

První drtiče odpadu s hybridní konstrukcí

V současnosti jsou na trhu drtiče dvou různých provedení.

Jde o drtiče s motorem s permanentními magnety, vyznačující se vysokými otáčkami a relativně malým hrdlem a průmyslové (gastro) drtiče s velkým hrdlem a pomalým, indukčním motorem.

Drtiče s permanentními motory představují díky vysoké rychlosti otáček ideální řešení pro domácnosti. Nezasekávají se, a drtí opravdu rychle, Hravě si poradí i s problematickým odpadem.

Díky intenzivní spolupráci s vývojovým oddělením výrobce můžeme nyní svým zákazníkům nabídnout drtiče s novou tzn. hybridní konstrukcí. Využívající výhod obou řešení. Evo 3 má široké hrdlo a zároveň motor s permanentními magnety.

Celokovové širší hrdlo z nerezové oceli

Předchozí generace EcoMaster byla opatřena hrdlem plastovým, v dřezové části s plechovým ochranným překrytím. Nově je hrdlo vyrobené z jednoho kusu nerezové oceli, vydrží i hrubé zacházení bez jakýchkoliv následků na viditelné části hrdla.

Hrdlo drtičů odpadu EcoMaster EVO 3 je nyní širší o Více než 1 centimetr. Můžete se jednoduše zbavit větších zbytků – celých brambor a podobně.

Zátka s funkcí sítka

Eco Master EVO 3 jsou jediné drtiče na trhu dodávané s multifukční nerezovou zátkou. Zátka zmáčknutím středového tlačítka začne fungovat jako sítko. Můžete tak umývat zeleninu bez starostí, že dojde k nechtěnému propadnutí do drtiče.

EcoMaster EVO 3 je vhodný i do malých kuchyní

Toužíte po drtiči, ale ve vaší dřezové skříňce není místa nazbyt?

Díky novému způsobu ukotvení drtiče jsme mohli zmenšit jeho celkovou výšku o více než 3 centimetry.Nové kompaktnější rozměry oceníte zejména při instalaci výsuvných košů – sortérů do skříňky pod dřezem.

Odolná silikonová manžeta

Nová vylepšená manžeta má sametově matný povrch a je vyrobena ze silikonu. Protože je silikon extrémně houževnatý a pružný, mohli jsme si dovolit manžetu ztenčit. Vkládání potravinových zbytků je jednoznačně snadnější, do drtiče propadnou skoro samy.

Pečlivé vyvážení rotoru u EVO 3 prodlužuje životnost a zaručuje ještě tišší chod.

Nové uchycení hrdla

Dřívější způsob upevnění pomocí plastové matice byl nahrazen kovovým kotvícím systémem. Upnutí se provádí stažením pomocí tří šroubů, které vyrovnávají případné nerovnosti dřezu.

Maximální fixace zcela zamezuje pootočení drtiče při startu (cuknutí) a tím zabraňuje uvolnění spojů na odpadním potrubí.

Vylepšené uložení hřídele

Kluzná ložiska jsou vyrobena z nového, odolnějšího materiálu. Drtiče EVO 3 tak mají delší životnost a tišší chod.

Chladič na usměrňovači

Nově je usměrňovač vybaven pasivním chladičem zamezujícím případnému přehřívání. Stabilnější provozní teplota výrazně prodlužuje životnost usměrňovače. Zároveň je drtič odolnější vůči přetížení.

Nová tepelná pojistka

Drtiče EcoMaster EVO 3 mají novou citlivější tepelnou pojistku, která v případě zaseknutí drtiče chrání motor před poškozením. Můžete tak zůstat klidní i pokud do drtiče spadne předmět, který tam nepatří, jako příbor a podobně.

Propracované odhlučnění

Drtící komora je odhlučněna pomocí samolepící izolace. Jedná se o stejnou technologii která je používána v automobilovém průmyslu. Nově je přidána izolace na statoru, která utlumuje vibrace spodního krytu.

Pracuje v maximálních otáčkách

Rádi bychom Vám připomenuli, že i nová generace drtičů EcoMaster EVO 3 pracuje díky motoru s permanentními magnety v maximálních možných otáčkách.

Oproti konkurenčním drtičům postaveným na bázi indukčních motoru je 2x rychlejší - 2800 otáček za minutu!