DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Problémy s usazením hrdla drtiče do dřezu a jejich řešení

31 / 01 / 2024 drtiče kuchyňského odpadu dřezy

V kuchyni je každý detail důležitý, a to platí i pro instalaci drtiče odpadů do dřezu. Pokud se vám stává, že drtič nesedí správně ve dřezu a zůstává tam voda, existuje několik možných příčin a způsobů, jak s tímto problémem naložit.

1. Těsnění pod hrdlem

Některé modely drtičů mají zdvojené těsnění pod hrdlem. Můžete zkusit jedno těsnění oddělit nebo odstranit, čímž by se hrdlo snížilo a mohlo by lépe doléhat k dřezu.

2. Instalace bez horního těsnění

Alternativou je instalace drtiče bez horního těsnění a použití speciálního tmelu. Tímto způsobem můžete zajistit, že hrdlo drtiče dosedne až na doraz ke dřezu, eliminujíc tak problém zůstávající vody.

3. Kontrola roviny pracovní desky

Zkontrolujte rovinnost pracovní desky nebo kuchyňské linky pomocí vodováhy. Případně můžete upravit nožky skříněk nebo mírně naklonit linku směrem k otvoru dřezu.

4. Špatný design nebo forma dřezu

Problém může být v designu dřezu s nesprávným spádováním. Zkontrolujte, zda je dřez vhodný pro váš konkrétní typ drtiče.

Závěr:

Pokud se potýkáte s problémem nesprávného usazení hrdla drtiče do dřezu, neváhejte vyzkoušet některá z uvedených řešení. Správná instalace drtiče vám nejen ulehčí každodenní používání, ale zároveň zajistí efektivní odtok vody a minimalizuje problémy s hromaděním odpadků. S pečlivým přístupem a správnými úpravami můžete užívat svou kuchyň bez starostí.

Pokud zmíněné rady pomohou nebo si nebudete vědět rady. Neváhejte nás kontaktovat.

S přátelským pozdravem Tým Welt