DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Údržba (téměř bezúdržbových) vysoušečů rukou JetDryer

25 / 11 / 2017 vysoušeče rukou

Přečtěte si zážitek z mimopracovního setkání našeho technika s vysoušeči JetDryer. Dozvíte se i pár tipů na běžnou údržbu.

Nedávno jsem navštívil jedno nejmenované nákupní centrum v Ostravě, kde mne čekalo příjemné překvapení. Své toalety totiž osadili našimi vysoušeči rukou Jet Dryer Smart. Velmi pohledné a esteticky povedené vysoušeče s odkapovou nádobkou ve spodní části. Posuďte sami…

Dlouho zde používali vysoušeče Dyson, které v zájmu jednoduchosti odkapovou nádobu nemají. Odkapaná voda z rukou prostě stéká přes okraje a hromadí se na podlaze pod vysoušečem. Dyson tedy vyžaduje téměř konstantní pozornost personálu, který musí jednou dvakrát za hodinu přijít a kaluž pod vysoušečem setřít, aby na mokré podlaze někdo neuklouzl.

Dalším nedostatkem je, že zmíněná odtékající voda poškozuje hliníkové tělo vysoušeče, a to časem doslova koroduje. Posuďte sami…

Což nic nemění na skutečnosti, že vysoušeče Dyson jsou velmi výkonné a velmi sofistikované. Také jsou o cca 100% dražší než vysoušeče Jet Dryer.

Po svých dlouholetých zkušenostech s Dysony tedy v nákupním středisku investovali do našich Smartů a těšili se, že už kaluže vody pod vysoušeči nebudou muset řešit. Což je pravda, ale jistou pozornost vysoušeče Smart přesto vyžadují. Jedná se o pravidelné vylévání nádobky s odkapovou vodou. Ta se prostě jen tak nevypaří.

Jedná se přitom o velmi jednoduchý úkon. Vytáhnout nádobku – vylít do umyvadla – zasunout zpět – hotovo. Necelá minuta.

Frekvence vylévání nádobky se pochopitelně zvyšuje s počtem uživatelů toalety. V nákupních střediscích doporučujeme nejméně jednou denně, je však možné, že bude potřeba toto dělat jednou za hodinu, podle počtu návštěvníků.

Ideální je toto prostě vysledovat a zpočátku provozu pověřenou osobu nechat kontrolovat hladinu nádoby každou hodinu. Podle toho je možno určit skutečně potřebné intervaly.

Ve výše uvedeném (nejmenovaném) nákupním středisku jsem ke svému zděšení zjistil, že nádobku nikdo nevyprázdnil od samotného namontování vysoušeče, tedy přibližně dva měsíce. Voda v nádobce přetékala přes přepadový otvor a údržba jen dále vytírala kaluže pod vysoušeči, tak jak byla doposud zvyklá.

Pověřenou osobu nikdo nepoučil o rozdílné konstrukci vysoušeče a o nutnosti nádobku vyprazdňovat a občas podle potřeby propláchnout.

Neodolal jsem tedy a nádobku vyprázdnil do blízkého umyvadla. Protože se voda v nádobce již dlouho kumulovala, byla docela znečištěná. Stačilo však několik propláchnutí pod teplou vodou a nádobka byla zase jako nová.

Následující den jsme kontaktovali vedení nákupního centra a celou situaci jim popsali. Přislíbili nám, že se o vysoušeče budou starat a že si přečtou návod k obsluze. Přeci jen jde o dobré jméno značky Jet Dryer a Welt Servis s.r.o.