DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Využití prostoru pod dřezem při namontovaném drtiči kuchyňského odpadu

01 / 04 / 2017 drtiče kuchyňského odpadu

Při plánování rekonstrukce kuchyně a současné montáži drtiče potravinového odpadu se vyplatí předem promyslet uspořádání prostoru pod dřezem. Přeci jen jde o cenný prostor, kterého v kuchyni není nikdy nazbyt.

Pod dřezem jsou obvykle umístěny koše na odpadky tzv. sortéry, velké kusy nádobí, čistící prostředky a podobně. Bohužel se stále setkáváme s představou, že po montáži drtiče se již pod kuchyňský dřez vejde tak maximálně role papírových ubrousků.

Na následujících fotografiích se můžete přesvědčit, že prostor pod dřezem je možno velmi efektivně využít, i když je zde namontován drtič potravinových zbytků. Stačí se jen trochu zamyslet a drtič správně připojit. Nenechte se Vaším instalatérem odbýt slovy, že to prostě jinak nejde a ještě před montáží s ním domluvte všechny detaily připojení. Možná budete potřebovat i konzultaci se stolařem, ale tato snaha se vám z dlouhodobého hlediska mnohokrát vrátí.

Instalatér drtiče by měl hlavně dbát na nejkratší možné připojení do odpadové přípojky, minimální počet kolínek a úplně by se měl vyvarovat použití tzv. husích krků. Dále by drtič měl být otočen „čelem“ (nálepkou) dopředu. Výhodou pak bude také snadný přístup k tepelné pojistce. Důležité je použití předepsaných sifonů s hladkou stěnou bez přepážek a jejich vzájemné propojení v případě dvojitého popř. trojitého dřezu. Dále doporučujeme použít instalační sadu, která usnadní připojení přepadu k drtiči.


Čisté a jednoduché zapojení, trubky nepřekážejí, hadice sprchy nepřekáží při vytahování.


Pod tento dřez s drtičem se vešly i sortéry, kterých se hospodyňky pochopitelně jen nerady vzdávají. Stačí si jen trochu pohrát se zapojením, trubky vyvést dozadu a co nejkratší cestou, nepoužívat tzv. husí krky.

Náš technik Vám drtič zapojí profesionálně a poradí s umístěním košů, poliček i sortérů. V případě sortérů o jeden obvykle přijdete, ale díky drtiči již neřešíte bioodpad. 

Drtič tak doslovně přebírá funkci bezedného biokoše ?.

Chcete mít využívat výhod drtiče a zároveň mít pod dřezem spoustu volného místa? Kupte si drtič rovnou s montáží!