DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Historie drtiče kuchyňského odpadu

29 / 09 / 2017 drtiče kuchyňského odpadu

Původ drtičů a jejich rozšíření

Málo kdo ví, že drtiče nejsou žádnou novinkou, ale používají se už od první poloviny minulého století. Prvotní využití měly především v armádě, později však byly instalovány u hlavních kanalizačních přípojek některých bytových domů pro usnadnění odtoku splaškové vody a nakonec se rozšířily přímo do jednotlivých domácností a stravovacích provozů. V mnoha zemích světa je lidé hojně využívají a považují za běžnou a nepostradatelnou součást kuchyně stejně jako lednici nebo mikrovlnou troubu. Drtiče v minulosti nebyly výsadou jen vyspělých kapitalistických zemí, ale vyráběly a používaly s také za minulého režimu cca před 40 let v bývalém ČSSR. V roce 1970 vyráběl drtiče DRUŽSTEVNÍ PODNIK STROJÍRENSKÝ, KŘESLICKÁ 1, PRAHA 10-BOHDALEC.

P50 typové označení drtiče pro gastroprovozy


TWEENY DE LUXE typové označení drtiče pro domácnosti

Tyto výše uvedené drtiče československé výroby můžeme ještě dnes najít dokonce i funkční v některých stravovacích provozech nebo domácnostech. Bohužel se další rozšíření a technický vývoj za vlády soudruhů na nějakou dobu poněkud zastavil.

Drtiče se na náš trh nově dostaly z USA zhruba před 10 lety. Tehdejší firma G R U S, spol. s r.o. vstoupila v jednání s úřady, které neshledaly technické ani legislativní zábrany pro import a používání drtičů. Tak začala nelehká cesta osvěty a postupného rozšiřování drtičů v naší zemi.

Dnes si zákazník může vybrat z celé řady drtičů různých značek a jednotlivých modelů pro různá použití.