DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Jak resetovat vysoušeče Jet Dryer Style a Edge

23 / 11 / 2017 vysoušeče rukou

Toto je skutečný příběh, který se odehrál v nejmenovaném velkoskladu se zeleninou na okraji Prahy. Vedení velkoskladu se rozhodlo, že svým cca dvěma stovkám zaměstnanců udělají radost a pořídí jim horkovzdušné vysoušeče rukou. Samozřejmě si také spočítali, že se jim investice brzy vrátí na ušetřených nákladech na papírové ubrousky.

Volba vysoušeče s trvale zapnutým ohřevem do specifického provozu

Majitelé měli na vysoušeče jeden zásadní požadavek. Požadovali funkci stálého ohřevu proudícího vzduchu, protože zaměstnanci pracují ve studeném prostředí chlazených hal. Většina vysoušečů na českém trhu totiž buď ohřev vůbec nemá (Dyson) nebo se ohřev automaticky vypíná při teplotě okolí nad 24 stupňů Celsia pro úsporu energie (Jet Dryer Classic a Style, Ecostep…).

Samozřejmým požadavkem bylo co nejrychlejší osušení rukou, aby se zaměstnanci nekumulovali ve frontách před záchody, čekajíce na osušení. Požadavek na stálý ohřev byl podpořen samotnými zaměstnanci, kteří pak po provoze nemusí chodit se studenýma rukama a nejsou tak často nemocní. Zaměstnanec, který má ruce i nohy v teple, je spokojený zaměstnanec. A spokojený zaměstnanec, to je sen každého zaměstnavatele ?

Jediným vysoušečem, který výše uvedené splňoval, byl Jet Dryer Edge. Jeho robustní konstrukce jej přímo předurčuje do podobných provozů, stejně jako na toalety pohostinství či jiných veřejných zařízení.

Uvnitř skrývá vysokootáčkový bezuhlíkový motor, který je řízen procesorem. Ve spodní části má umístěn výměnný HEPA filtr. Jediným zásahem, který vysoušeč pravidelně požaduje, je vyprazdňování nádobky s odkapovou vodou. Což je daň za suchou podlahu pod vysoušečem. Jak už jsme se zmínili, Edge jako jediný vysoušeč je možné zapnout stálý ohřev vzduchu bez ohledu na okolní teplotu. 

Po pár měsících jsme však z tohoto velkoskladu dostali požadavek na servis, a to právě z důvodu, že nefungoval onen stálý ohřev. Všech 8 vysoušečů fungovalo bezvadně, jen nehřály. Což bylo pro majitele zásadní, proto si koupili právě Edge. Na místo jsme poslali technika, který přístroje prověřil a shledal je všechny v pořádku.

Jak provést reset vysoušeče

Při osobním prověření situace ve velkoskladu však vznesl podezření na výkyvy napětí v síti. Všiml si obrovských chladících zařízení, které má určitě vysoký odběr energie a může tak způsobit pokles napětí v síti. Což se nakonec potvrdilo, bylo ovšem nutno provést tzv. „hard reset“. Údržba skladu se již dříve o reset snažila, spočíval však pouze ve vypnutí a opětovném zapnutí vysoušeče.

Což vzhledem ke konstrukci vysoušeče nebylo dostatečné. Uvnitř řídící jednotky Edge jsou velkokapacitní kondenzátory, které je potřeba úplně „vybít“. Tímto dosáhneme vypnutím přístroje ze sítě a vložením ruky do sušící zóny. Tím se vysoušeč pokusí spustit (ventilátor slabě zahučí) a kondenzátory se zbaví veškerého zbytkového napětí. Tímto se také resetuje řídící jednotka.

Pak už stačí vysoušeč opět připojit k síti a ohřev funguje, jak má.

Druhá možnost je nechat vysoušeč nechat cca 30 minut vypnutý, kondenzátory se pak samovolně vybijí. Tuto možnost využijte, pokud je vysoušeč připojen do sítě tzv. natvrdo.

Vypnutí provedete pomocí hlavního vypínače.

Jet Dryer Style má podobnou konstrukci jako Edge, je tedy možné jej podobně resetovat. Nemá ovšem funkci stálého ohřevu.