DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Inspirace v oblasti kuchyní pro rok 2024

01 / 01 / 2024 dřezy

Zkuste s námi společně nahlédnout do budoucnosti kuchyní. Jak bude vypadat design v roce 2024? Jaké barvy, jaké materiály - co bude letos dominovat ve světě kuchyní najdete níže v článku.

Barvy

Jedním z nejvýraznějších trendů v oblasti kuchyní pro rok 2024 jsou barvy. Dominantu budou hrát pastelové barvy, které jsou hitem roku! Od jemné růžové až po osvěžující mentolovou barvy. Tyto barvy vdechnou do kuchyní svěžest, světlo, veselost a hravost.

Chambord Henri 595 v kuchyni, bílá.jpg

Vedle těchto barev jsou stále trendy klasické barvy jako je nadčasová bílá nebo elegantní šedá. Nově se stále častěji bude objevovat šedá a tmavě modrá.

Doporučujeme vždy myslet na kuchyň jako celek. Nejsnadnější je barvy kombinovat v doplňcích, které snadno vyměníte. Kuchyňský dřez v bílé nebo černé barvě snadno doladíte k jakékoli barvě. Můžete tak měnit barevný styl kuchyně nejen podle ročního období, ale podle nálady.

Materiály

Co se týče materiálů je důležité myslet zejména na kvalitu. Mezi oblíbené materiály stále patří granit a keramika.

Keramické dřezy jsou známkou luxusu a vysoké kvality. Povrch dřezu se snadno udržuje, je stálobarevný a hygienický. Nejčastěji prodávaným dřezem je bílý keramický dřez, který se snadno kombinuje s různými materiály i barvami kuchyní. Avšak v nabídce máme i černé lesklé nebo matné keramické dřezy.

Villeroy Boch Double 895.2E v kuchyni, Vintage styl.JPG

Granitové dřezy jsou u zákazníků velmi oblíbené, protože nabízí větší barevné možnosti. Má výborné užitné vlastnosti. Ke dřezu lze zakoupit i kuchyňská baterie ve stejné barvě.

Deante Zorba 760.0E šedý granit.jpg

Nerezové dřezy jsou stále velmi populární především kvůli nenáročnosti na údržbu. Nerez odolá vysokým teplotám. Mastnotu a nečistoty snadno odstraníte.

Reginox Miami 500 copper a baterie Cano.jpg

Při výběru dřezu si odpovězte na základní otázky. Kolik času budete trávit v kuchyni. Jak často vaříte. Počet členů v domácnosti. Dispozice kuchyňské linky. Materiál a v neposlední řadě cena. Důležité parametry jsou velikost, tvar i hloubka dřezu.