DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Drtič do gastroprovozu: LCD nebo komerční?

22 / 06 / 2017 drtiče kuchyňského odpadu

Pro potřeby gastronomických provozů existují dva základní typy drtičů, lišící se použitou technologií a cenou.
Komerční (průmyslové) drtiče

Komerční drtič (EcoMaster COMMERCIAL) například byl od základu navržen do nelítostných podmínek provozů nemocnic, velkých jídelen a restaurací. Je vybaven pomaloběžným a silným indukčním motorem. Výkon těchto drtičů začíná na 1HP, nejvýkonější modely dosahují výkonu až 5HP. Velký litinový drtící talíř, wolframové hroty, tělo z litiny nebo nerezu v kombinaci s indukčním motorem umožňují nepřetržitý chod. Největší komerční drtiče si poradí i s provozem s četností 5000 jídel za hodinu.

Drtiče LCD – zajímavá alternativa

Do menších gastro provozů s četností do 300  jídel za hodinu je perfektní alternativou k velkým a nákladným komerčním drtičům cenově dostupný drtič LCD.

Drtiče LCD (Light Commercial Duty) vycházejí z podobné konstrukce jako drtiče kuchyňského odpadu určené pro domácnosti. Oproti drtičům pro domácnosti, ze kterých LCD konstrukčně vychází došlo k navýšení výkonu motoru na 1HP a zvětšení drtící komory.

Motor drtiče je uhlíkový vysokootáčkový (2700 otáček za minutu). Vzhledem k velkému výkonu a kapacitě nedochází k zahlcení drtiče. Snad jedinou nevýhodou drtičů LCD je nutnost dělat při drcení přestávky (cca co 15 minut), drtič nemůže běžet nepřetržitě.