DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Voda je život! Voda jako nejdůležitější prvek v našem životě

09 / 03 / 2023 Filtrace

Proč dodatečně upravovat pitnou vodu?

Pitná voda je již z vodáren upravovaná a pravidelně kontrolovaná. Pít se tedy bez problému dá. Ale zároveň bychom rádi dodali pár důležitých informací proč upravovat pitnou vodu dodatečně.

Vodárny upravují vodu pouze do stanovených norem, tak aby splňovala veškeré podmínky ke konzumaci. Nebude se však jednat o "dokonale pitnou vodu". Ať už z důvodu technických možností, tak z finančních důvodů. Takto dokonale čistá pitná voda by byla příliš drahá.

Dalším důvodem je chlór obsažený ve vodě. Chlór slouží především jako dezinfekce vody, jako taková pojistka před možnou infekcí. Avšak chlór na sebe váže nepatrné zbytky organických sloučenin a vznikají nové sloučeniny zejména tzv. trihalometany. Kvalitu vody vnímáme nejen podle zápachu chlóru, ale i podle chuti. 

Řada domácnosti kupuje balenou vodu. Toto řešení je nejen drahé, ale zároveň ovlivňuje životní prostřední (zvětšuje naší uhlíkovou stopu).

Přibližně pouze 1% pitné vody z vodovodního řadu se vypije nebo využije pro vaření. Ostatní voda je použita jako užitková, k zalévání, k mytí, k praní, splachování, koupání apod. Ideálním řešením je tedy filtrace pitné vody těsně před její spotřebou. Pro dodatečnou úpravu a očistu vody doporučujeme použít vodní filtr. Má za úkol odstranit z vody mechanické nečistoty jako je např. písek, hlína, vlasy, ale i vyčistit od organických a neorganických nečistot. Dokáže odstranit zápach, zákal vody i chlór. Zlepšuje chuť vody.

S tímto i s dalším znečištěním si poradí domácí filtrace - konkrétně tří stupňová filtrace Donner Trio.

Před jakýmkoli ošetřením pitné vody doporučujeme nechat si udělat rozbor vody ( zejména u studniční vody). 

IMG_2252_úprava.jpg