DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Proč nový sifon?

24 / 01 / 2018 drtiče kuchyňského odpadu

Mnohdy se nás zákazníci při objednávce nového drtiče ptají, proč mají platit za nový sifon, když jim ten jejich 10 let starý slouží stále dobře. Přeci jen za něj účtujeme přes 200 Kč vč. DPH.

To, co drží sifon pohromadě, jsou těsnění. I kdyby těsnění technik vyměnil, sifon je za ty roky pokryt slizem, který musí vyčistit. Což není dvakrát příjemné. A stejně si nemůže být jistý, že nová těsnění ve starém sifonu budou těsnit. Tak trochu loterie. A loterie po dřezem není dobrá věc. To byste snad ani nechtěli, aby Vám kuchyňskou linkou jednou protekl na podlahu plný dřez vody nebo 15 litrů vody z vypouštějící myčky.

Sifon je sice pod dřezem skryt před našimi zraky, ale dostává pořádně zabrat. Za ty roky jej naleptávají čistící prostředky, horká voda jej roztahuje a studená smršťuje. Žádný plast nevydrží v těchto podmínkách věčně. Hladina vody v sifonu zabraňuje bakteriím z kanalizace přístup do ovzduší ve vašem obydlí.

Proto ke každé nové montáži nový sifon. A nejen to. Nový sifon Vám doporučíme i při opravě či servisu nebo kontrole. Pro Váš klid. A taky náš. Abyste nám nemuseli rozhořčeně volat některou sobotu večer, že máte kuchyň plnou vody a že za to může drtič. Ušetřené dvě stovky za to nestojí

Pokud se Vám sifon rozpojí, je to problém. Ale málokdy se to stane jen tak z ničeho nic. Obvykle už dlouho prokapává. Někdy zavoláte instalatéra, někdy šikovného souseda. Někdy se mu oprava povede někdy ne.

Stav sifonu sledujte, ať už máte drtič nebo ne. Je to jen kus plastu a závisí na něm bezproblémový odtok do kanalizace.

Pokud máte dřez s kanalizací propojen tzv. husím krkem, nechte si jej co nejdříve vyměnit za regulérní sifon. Husí krk je časovaná bomba. Navíc obvykle neplní funkci sifonu – pachové uzávěry, tedy vpouští do vašeho domova škodlivé bakterie z kanalizace.