DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Drtič odpadu ve staré zástavbě, nebo v kuchyni po rekonstrukci

01 / 11 / 2018 drtiče kuchyňského odpadu

Jednou dvakrát do roka se nám stane, že namontujeme drtič do kuchyně po rekonstrukci případně ve staré zástavě a po velmi krátké době se uživateli ucpe odpadní potrubí. Příčina je v odpadním potrubí, pokud bylo používáno roky nebo desítky let, může se stát, že uvnitř vypadá jako na následujícím obrázku.

Běžný proud vody napůl ucpanou trubkou sice odtéká, pokud tam ale vpustíte pod tlakem podrcené zbytky potravin, nánosy se utrhnou ze stěny potrubí a v nejbližším ohybu potrubí ucpou. Ve dřezu Vám začne stoupat voda a žádné prošťouchávání ani nářky nepomohou.

První co Vás napadne, je obvinit drtič. Všichni známí Vás přeci varovali. Drtič za to ale nemůže. Drtič pomohl jen k rychlejšímu odhalení situace uvnitř potrubí.

Je potřeba zavolat odborníky na strojní čištění odpadů, kteří Vaše potrubí protáhnou. Žádná velká akce, obvykle jsou za pár hodin hotoví. Jen výjimečně se může stát, že budou muset nasadit i kameru, aby zjistili nějakou vážnější příčinu ucpání.  V případě, že zanesení není tak vážné, můžete postup na pročištění trubek za namontovaným drtičem

Takové důkladné vyčištění má velkou výhodu, o které se příliš neví. Díky drtiči odpadu nyní splachujete podrcené zbytky potravin pod mírným tlakem. Potrubí se nyní přirozeně čistí a velmi pravděpodobně se již nikdy neucpe.