DOPRAVA ZDARMA
nad 3 000 Kč
JSME DOVOZCI
rychlé dodání
774 707 287
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík
Zpět na blog

Tipy a rady k drtiči odpadů

10 / 11 / 2016 drtiče kuchyňského odpadu

Poradíme vám několik tipů které vám zpříjemní nebo zjednoduší práci s drtičem kuchyňského odpadu.

Drtič odpadu potřebuje studenou vodu

V průběhu drcení je nezbytné mít puštěnou studenou vodu. Studená voda vysráží mastnotu, zbytky a nalepí je na rozdrcené malé části organického odpadu. Druhou funkcí studené vody je ochlazování motoru drtiče v průběhu drcení. Vodu nechte téct po celou dobu drcení. 

Bez tekoucí vody si žádný drtič s odpadem neporadí. Nemusíte mít obavy z velké spotřeby, likvidace kuchyňských zbytků od jedné rodiny spotřebuje vody stejně jako jedno spláchnutí na toaletě.

Postupné drcení je efektivnější a rychlejší

Drtiče EcoMaster jsou velmi výkonné, je prakticky nemožné je zahltit příliš rychlým přísunem zbytků.

Pokud však naplníte drtící komoru až „po okraj“, je možné, že drtič přehltíte. Nemusíte mít obavy, v tomto případě dojde k vypnutí tepelné pojistky drtiče. Stačí pak drtič vypnout a použít resetovací tlačítko na spodní části drtiče.

Pokud chcete zpracovat větší množství odpadů, stačí pustit vodu a plynule je vhazovat do drtiče, EcoMaster si s nimi hravě poradí.

Chcete vyčistit potrubí?

Pokud v drtiči kuchyňského odpadu občas podrtíte kosti a ostatní zbytky (pecky, vaječné skořápky…), automaticky tím vyčistíte stěny odpadního potrubí.

Nikdy nevlévejte do drtící komory agresivní čistící přípravky jako louh nebo hydroxid sodný (Krtek). Pokud chcete použít tyto přípravky, je nutné je nalít až za napojení drtiče.  Agresivní chemikálie by mohly snadno rozleptat těsnění uvnitř drtiče. Voda by pak mohla snadno prosáknout do motoru a nenávratně ho poškodit.

Chcete vylít do dřezu větší množství horké vody?

Pokud chcete slít vodu z vaření brambor nebo těstovin, je to možné. Jen je dobré zároveň pustit studenou vodu. Velké množství vody o vysoké teplotě by mohlo způsobit změnu roztažnosti materiálu. Mikrotrhliny, které takto vzniknou, mohou zavinit pozdější prasknutí a netěsnosti.

Mr. Scrappy - ideální parťák každého drtiče

Víceúčelový pomocník Mr. Scrappy umožňuje nechat odtékat vodu ze dřezu, slouží jako sítko. Pokud jí zatlačíte do odtoku, stává se zátkou. Pokud se chcete zbavit organického odpadu, poslouží jako perfektní stěrka a nástroj, kterým posunete odpad do drtící komory.

Vyžaduje drtič náročnou údržbu?

Vnitřní prostor drtící komory drtičů Eco Master je vyroben z kvalitní nerezové oceli. Elektromotor je vybavený samomaznými ložisky. Díky tomu mají drtiče kuchyňského odpadu EcoMaster dlouhou životnost a nevyžadují prakticky žádnou údržbu.

Jednou za čas je dobré vytáhnout a opláchnout gumovou manžetu. Na její spodní straně se mohou zachytávat organické zbytky z drcení.

Pokud chcete mít drtič stále jako nový, můžete do něj občas nasypat kostky ledu. Na led nasypte šálek obyčejné soli a uzavřete ho zátkou. Zapněte drtič, zatím bez puštěné vody. Nechte drtič běžet, dokud slyšíte zvuk drcení ledu. Tímto malým trikem odstraníte zbytky nečistot z drtící komory.

Chcete provonět drtič a celou kuchyň?

Stačí v drtiči jednoduše podrtit slupky z pomerančů nebo citronu.